Blog

Puchar Świata Katar 2022

Polska kadra w piłce nożnej, czy gra w ćwierćfinale byłaby mega sukcesem?

Jeśli wyjście z grupy ma być sukcesem z Lewandowskim w kadrze, to czym będzie gdy najlepszego piłkarza w historii polskiej piłki nożnej zabraknie?

Oczywiście nie najlepszego w historii występów w kadrze narodowej bo tym jest bezsprzecznie były prezes PZPN Grzegorz Lato.

Szacunek za wynik i totalny brak szacunku za styl gry.

Jest takie przysłowie samochód gwizda a kierowca… gamoń.

Odnoszę wrażenie, że selekcjoner zrobił wszystko co umiał zrobić najlepiej a że nie był najlepszym wyborem to wszyscy wiedzieliśmy ale nie wszyscy o tym mówiliśmy.

Dzisiaj trener jest zaszczuty przez środowisko, które w czasie wolnym meczów nie grzmi tak jak obecnie po aferach związanych z World Cup 2022 i po niesmaku związanym ze stylem.

Przecież swój styl trener Michniewicz pokazał na młodzieżowych mistrzostwach Europy więc czego się wszyscy spodziewali?

Mecz z Chile pokazał dobitnie jak zagramy co podsumował przed mistrzostwami Krychowiak.

Kogo winić za taki występ? Oczywiście, że nie tylko selekcjonera ale również zawodników, zarząd PZPN i sztab.

Pierwsza sprawa od, której zaczynamy budowę i grę to obrona.

Z obrońcami typu Glik nie można grac wysoko i odważnie, kogo mogliśmy wziąć w zamian?

Nie ma kandydatów raczej, bo oprócz umiejętności w grę wchodzi wiele innych czynników.

I uważam, że tutaj pies jest pogrzebany. mamy fajnych zawodników z przodu poza pozycją 6 oczywiście i My jako Polacy musimy wykształcić kreatywnych szybkich, skocznych i zwinnych obrońców. To jest nasz problem narodowy, to jest problem polskiej myśli szkoleniowej, bo ona ciągle krzyczy z ławki WYWAL, NIE KIWAJ. Nr 6 to powinien być wirtuoz, bo od niego wszystko powinno się zaczynać a Krychowiak to jest wirtuoz destrukcji on umie przeszkadzać nawet sam sobie…

Dlaczego dziennikarze nie grzmią na prezesa Kuleszę, na zarząd?

My Polacy widzimy dużo ale to co chcemy widzieć albo to czego nie chcemy widzieć.

Ja osobiście nie umiałem dosłuchać wywiady selekcjonera z Jackiem Kurowski do końca a jak popatrzyłem jak Pan Czesio zachowuje się jak pies w klatce to uznałem, że to bez sensu.

Wystarczy zmienić narrację, opuścić głowę, otworzyć się na krytykę i konstruktywnie budować przyszłość. Ja mam wrażenie, że selekcjoner nie popełnił żadnego błędu, że wszyscy są winni oprócz niego i wiecie co może tak jest ale w jego głowie tak jak w jego głowie było to,że nie możemy zagrać inaczej, że trzeba grać tylko autobusem i wywalać piłkę. Można grac defensywnie ale ładnie.

Trzeba wyszkolić przede wszystkim obrońców na światowym TOP, obrońców szybszych od MUpenge, znaczy Mbappe i to powinno być zawarte w Narodowym Modelu Gry.

Dzisiaj szybkość i umiejętność gry 1x1 i 1x2 decyduje o pozytywnym wyniku meczu w piłce nożnej, futbolu, fussbalu czy soccerze.

Janusz Dajwłowski

Ostatnio dodane