Blog

Awans na Mistrzostwa Świata

Walia-Polska
0:1

Portugalia-Polska
0:2

Nie jestem i nie byłem zwolennikiem trenera Michniewicza, ja osądzam trenera kadry zawsze po wynikach a one są wyśmienite. Awans na MŚ to dzisiaj tak jak kiedyś medale, tzw. trzeci świat awansował piłkarsko a zaczęło się w 1982 od Kamerunu, który w grupie zremisował ze zdobywcą 3 miejsca Polską i z mistrzami świata Włochami. Liga narodów rodziła się w bólach ale jeśli wyniki mają przełożenie na rozstawienie w koszykach ME to trener Czesiu osiągnął sukces i gratulacje.

Wczoraj U20 siatkarzy wywalczyło srebro za Włochami, ostatnie imprezy to było złoto U20 i złoto seniorów więc gołym okiem widać jakie jest przełożenie szkolenia i dobrze wiesz, że to tutaj jest pies pogrzebany w polskiej piłce.

Jak patrzę kto gra w kadrach młodzieżowych to widzę nie brak szkolenia tylko systemu a w tym skautingu.

Wczoraj oglądałem U17 Polska Portugalia i dla mnie (choć popełnił dużo błędów) najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był najmniejszy na boisku Karol Kari Borys.

Od dawna obserwuję chłopaka i dzięki Bogu obronił się i gra w Ekstraklasie.

System i jego budowa a nie pisanie książek jak trenować, my prochu nie wymyślimy, przyjęcie, podanie, zwód, drybling strzał na bramkę i MOTORYKA a w niej szybkość, siła i wytrzymałość.

Za dużo talentów się marnuje, za dużo chłopaków i dziewczyn za wcześnie rezygnuje, bo każdy chce być od razu Lewym albo Moukoko i mieć 17 lat i grać w Bundeslidze. My z kolei piszemy z reguły o problemach jak kadra narodowa ma problemy. Walia, Czechy, Irlandia, Słowenia, Słowacja to nasza półka i dobrze jest z nimi wygrywać, Angole, Francja, Włochy, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Niemcy tutaj remisik zawsze będzie sukcesem.

Dla mnie najlepszą parą selekcjonerów był Leo Beenhakker z asystentem Nawałką i uważam, że Pan Grzesiu lato bardzo źle zrobił. Cieszmy się i trenujmy młodych, by za kilka lat może obejrzeć ich w pierwszej kadrze narodowej.

Ostatnio dodane