Podsumowanie i ocena testów

Jak rozumieć otrzymane wyniki?

Jedynie test Kwantowym Analizatorem Biorezonansu Magnetycznego oraz ocena fizjoterapeutyczna pozwala na normatywne weryfikowanie otrzymanych wyników. Pozostałe wyniki należy skonsultować bezpośrednio z wyznaczoną osobą – tel. 536-563-063

Kwantowy analizator biorezonansu magnetycznego

Każdy przygotowany raport zapisany został Nazwiskiem i Imieniem badanego. Przedstawia on funkcje i zalecenia dotyczące kolejnych narządów wskazując niedobory, potencjalne problemy i zagrożenia. Uzyskane dane są informacją, która pomaga określić, czego brakuje organizmowi, zmodyfikować dietę oraz precyzyjnie dobrać suplementy. Raport zawiera wyniki zdecydowanie przekraczające określone normy (kolor żółty i czerwony). Karta oceny zawiera również opis każdego istotnego wskaźnika.

Pasek testu ma 4 kolory: zielony, niebieski, żółty i czerwony. Gdy wskaźnik znajduje się na zielonym polu, oznacza to optymalny wynik (norma), jeśli jednak przesuwa się na niebieskie – wskazuje to, że występują małe zaburzenia. Suwak ustawiony na żółtym polu świadczy o zdecydowanym przekroczeniu normy, a na czerwonym sygnalizuje, że pomiar wypadł krytycznie powyżej lub poniżej normy. Dzięki temu można szybko się zorientować, czego nam brakuje, a co mamy w nadmiarze. Zalecenia i wskazówki znajdują się w końcowej części każdego raportu.


Ocena fizjoterapeutyczna

Zakres zgięcia podeszwowego stawu skokowego
Test ma na celu zbadanie zakresu ruchomości stawu skokowego. Ograniczenie zgięcia podeszwowego ma wpływ na szereg dysfunkcji zawodnika chociażby brak możliwości wykonania pełnego przysiadu, bóle kolana czy słabszy wyskok.

Test rozciągania mięśnia czworogłowego uda
Mięsień czworogłowy to główny mięsień, który odpowiada za stabilność kolana czy siłę uderzenia piłki prostym podbiciem. Jeżeli jest on wyhamowany ( nie pracuje prawidłowo) częściami ciała które będą kompensowały jego nie właściwą prace będą mięśnie tyłu uda i staw biodrowy po tej samej stronie.

Test rozciągania grupy kulszowo-goleniowej
Grupa kulszowo goleniowa obejmuje cały tył uda, jest to jedna z najczęściej kontuzjowanych grup mięśniowych u zawodników piłki nożnej. Nieprawidłowa praca mięśni grupy kulszowo-goleniowej wpływa na bóle kolana czy bóle odcinka lędźwiowego.

Test rotacji zewnętrznej i wewnętrznej stawu biodrowego
Staw biodrowy odpowiada za przenoszenie sił z kończyny dolnej na tułów ma on ogromne znaczenie jeżeli chodzi o chociażby ruchomość odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy kolana. Brak stabilności czy ruchomości tego stawu będzie kompensowany przez nasz organizm w innych częściach naszego ciała.

Test palce podłoga
Test bada ruchomość kręgosłupa lędźwiowego, funkcje stawu biodrowego czy skrócenie mięśni tylnej grupy uda.

Chwyt Thomasa
W tym teście badamy możliwość wyprostu kończyny w stawach biodrowych, ma on duże znaczenie ponieważ obecnie z racji nadmiernego przebywania w pozycji siedzącej mięśnie odpowiadające za zginanie stawu biodrowego są przykurczone co może powodować bóle kolan czy odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Test rotacji kręgosłupa piersiowego
Ruchy skrętne kręgosłupa piersiowego są bardzo ważne jeżeli chodzi chociażby o bieg czy uderzenie piłki.


Pobieram mapę…